Сьогодні в Україні склалася гарна традиція святкування Дня державного прапора. Це об’єднує українське суспільство та демонструє світові, що наш стяг є символом непереможності та миру.
Яскраві барви на українському прапорі – синя та жовта, є уособленням чистого мирного неба і золотих ланів пшениці (символ добробуту, родючості та достатку).
Вперше жовто-блакитний прапор було піднято у червні 1848 року на міській ратуші м. Львова. 22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор як атрибут Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий стяг став і державним символом ЗУНР. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 – в Карпатській Україні.
24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.
23 серпня співробітники дирекції «Інпредкадри» ДП «ГДІП» відзначили День державного прапора України пройшовши екскурсійним маршрутом центральними алеями та визначними місцями м. Києва, вдягнувши яскраві українські вишиванки та взявши в руки знамена. Святкова хода розпочалася від Паркового мосту через Дніпро, зупинилася біля пам’ятника Магдебурзькому праву, пройшлася під Аркою дружби народів та «Скляним» мостом попрямувала до оглядового майданчика на Володимирській гірці, завітала до Андріївського узвозу. Співробітники отримали чудову нагоду зробити фото, придбати сувеніри та насолодитися гарним сонячним днем.
Вітаємо всіх українців із Днем державного прапора України!