ДП Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв

+38 (044) 482-36-98

Підписатись на новини

Питання: Чи можна встановити працівникові – особі з інвалідністю 2 групи неповний робочий час за його заявою?
9:40 17.07.2020

Питання: Чи можна встановити працівникові – особі з інвалідністю 2 групи неповний робочий час за його заявою?

Відповідь: Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень ( частина 1 статті 50 Кодексу законів про працю України). Неповний робочий час може встановлюватися як з ініціативи роботодавця, так і за ініціативи працівника за погодженням із роботодавцем, як під час прийняття на роботу, так і згодом.

 

Законодавством не регламентовано, скільки днів або годин роботи допускається встановлювати за умови режиму неповного робочого часу. Це може бути певна кількість годин на день або днів на тиждень.

 

На прохання особи з інвалідністю роботодавець зобов’язаний встановити неповний робочий час (частина 1 статті 172 КЗпП України). Слід зазначити, що роботодавець має право, але не зобов’язаний, задовольняти прохання інших категорій працівників про встановлення неповного робочого часу.

 

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою жодних обмежень обсягу трудових прав працівників. Тобто, працівники, які працюють на умовах неповного робочого часу, мають право на щорічну основну відпустку повної тривалості, соціальні виплати, зокрема «лікарняні», відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами в установленому порядку.

 

Усім гарного дня!