ДП Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв

+38 (044) 482-36-98

Підписатись на новини

Як під час карантину проходить перевірка за заявою працівника
10:24 19.11.2020

Як під час карантину проходить перевірка за заявою працівника

Звернення до Держпраці (її територіальних органів) працівника щодо порушення стосовно нього законодавства про працю України  — підстава для перевірки, визначена підпунктом 1 пункту 5 Порядком № 823*.
Візит інспектора буде для роботодавця неочікуваним. Оскільки, перевірка за заявою працівника — захід позаплановий.
Заяву до Держпраці може подати як сам працівник, так і інша особа, яка представляє інтереси працівника на підставі довіреності. На анонімне звернення працівника Держпраці не відреагує. Інспектування на підставі інформації з анонімних джерел не передбачене порядком контролю в сфері праці.
Саме інспектування і оформлення його результатів відбуватимуться у звичному порядку.
Інспектор праці пред’явить посвідчення (п. 8 Порядку № 823), роботодавець може перевірити його дійсність, а також зажадати від інспектора праці, щоби він показав направлення на інспекційне відвідування (ч. 3 ст. 6 Закону № 877).
Прізвище працівника, який звернувся до Держпраці, інспектор праці роботодавцю не повідомить, але предмет перевірки стане зрозумілим із направлення на перевірку. Це визначить і коло документів, які зацікавлять інспектора праці. Правило — інспекційне відвідування може стосуватися будь-якого порушення у сфері праці, викладеного у заяві працівника.
За результатами перевірки інспектор праці складе акт і припис про усунення порушень, якщо виявить їх. Оскільки інспектор перевірятиме тільки питання, порушені у заяві, в акті будуть відмітки щодо дотримання (порушення) роботодавцем законодавства про працю саме цих питань, щодо всіх інших — відмітка, що вони не підлягали перевірці.
Не намагайтеся перешкоджати перевірці. Порушень можуть і не виявити, а відповідальності за перешкоджання інспектору не уникнути. Хоча штрафи з 01.09.2020 збільшилися, багатьох із них можна уникнути, якщо усунути порушення, або сплатити штраф у двічі меншому розмірі. Бувають навіть випадки, коли роботодавець оскаржує в суді постанову про накладення штрафу, суд підтверджує наявність правопорушення, але звільняє роботодавця від адміністративної відповідальності.
На підставі матеріалів Системи «Expertus: Кадри»

Докладніше: https://1k-vip.expertus.ua/#/document/86/24932/bssPhr14/?of=copy-68c074aab9

 

 

 

 

 

*ПОРЯДОК здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019