ДП Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв

+38 (044) 482-36-98

Підписатись на новини

Питання: У якому розмірі провадиться оплата за роботу в нічні зміни?
8:59 22.07.2020

Питання: У якому розмірі провадиться оплата за роботу в нічні зміни?

Відповідь: Для початку давайте з вами визначимося: який час вважається нічним, а який — вечірнім.

Вечірній час — це час із 18:00 до 22:00, нічний — з 22:00 до 06:00 (стаття 54 Кодексу законів про працю України) (далі- КЗпП).

Якщо графіком виходу на роботу (графіком змінності) працівників передбачена робота в нічний час, то її тривалість включається до тривалості роботи (зміни) працівника. Компенсацією за роботу в таких умовах є доплата за роботу в нічний час. При цьому така доплата здійснюється за фактично відпрацьовані години у нічний час.

Згідно зі статтею 108 КЗпП України, робота в нічний час оплачується в підвищеному розмірі, який установлюється генеральною, галузевими (регіональними) угодами та колективними договорами, але не нижче 20 % тарифної ставки (окладу) працівника за кожну годину роботи в нічний час.

Не дозволяється здійснювати оплату за роботу в нічний час нижче цієї межі або взагалі не оплачувати роботу в нічний час.

За порушення мінімальних трудових гарантій, до яких належить оплата за роботу в нічний час, передбачено штраф у подвійному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (частина 4 статті 265 КЗпП України).

Слід зазначити, що на законодавчому рівні регулюється тільки робота в нічний час. Норм щодо вечірнього часу КЗпП України не містить.

Усім гарного дня!